INFO PRO PIZZERIE

Pizzerii, která nabídne pizzu s veganským sýrem, nabízíme přidání na tento web, na mapu restaurací na Soucitně (40.000 fanoušků na FB) a rovněž aktivní propagaci na našich i na spřátelených stránkách. Tuto nabídku ocení vegani, alergici a další - více viz CÍLOVÁ SKUPINA.

VEGAN "SÝRY"

V současnosti jsou na českém trhu tyto značky, které doporočujeme: Violife (k dostání ve 2,5 kg balení), Wilmersburger, Vegan Life, Tudlee a Cheezly. Tyto "jakožesýry" jsou zatím o něco dražší, proto je běžné dát na takovou pizzu drobný příplatek (např. 15,- Kč u velké pizzy), nicméně spotřebitelé jsou ochotni si připlatit. Na slovenském trhu je k dostání Wilmersburger a Violife.

TRVANLIVOST A SKLADOVÁNÍ

Při skladování v lednici mívají tyto "sýry" trvanlivost 1 rok, neboť základem je kokosový tuk, který je přirozeně antiseptický. Není proto třeba se obávat, že byste je do té doby neprodali (zvláště, budeme-li vás propagovat:) Po otevření také vydrží, pokud se zabalí do potravinové fólie, aby neokoraly.

KDE JE NAKOUPIT?

ČESKO:

Violife (2,5 kg blok) můžete pořídit na e-shopu Pro zdraví a radost. "eidam" styl: https://www.prozdraviaradost.cz/violife-syr-pizza-blok-2-5-kg nebo "čedar": https://www.prozdraviaradost.cz/Violife-syr-cheddar-blok-2-5-kg

Wilmersburger lze koupit online (např. doporučujeme 500g balení strouhaného) a je vhodné k objednávce přikoupit chladící vložku za 20kč. Ptejte se po velkoobchodní ceně na emailu info@puroshop.cz, e-shop: https://www.puroshop.cz/eshop/alternativy-syru

Vegan Life a Tudlee (a řadu dalších nových druhů) můžete koupit v Globusu, hypermarketu Tesco či Albert, ale taktéž velkoobchodně (v 1kg blocích) přímo od výrobce zde: http://www.tudlee.cz/cs/product/category/rostlinne-syry

SLOVENSKO:

Wilmersburger a Violife si lze na Slovensku objednat velkoobchodně na adrese https://eshop.vegana.sk/index.php?kategoria=224. Email pro velkoobchod: b2b.vegana.sk@gmail.com.

KAMENNÉ PRODEJNY A VELKOOBCHODNÍ PRODEJ

- prodejny Country life http://www.countrylife.cz/prodejny-biopotravin-a-zdrave-vyzivy-country-life

- a mnohé další prodejny se zdravou výživou viz mapa: http://soucitne.cz/prodejny/mapa

A CO TĚSTO?

Většina pizzerii používá tradiční italskou recepturu (mouka, droždí, sůl, olivový olej), nicméně raději upozorňujeme, že je třeba, aby těsto neobsahovalo mléko a vejce.

Těsto si lze také objednat. Např. tato firma http://www.pizza-bezlepkova.cz do restaurací dodává výborné veganské a zároveň bezlepkové těsto: takže jej ocení i celiaci a alergicí.

DALŠÍ VEGANSKÁ JÍDLA?

Stejné nadšení, jaké máme z pizzy s veganským sýrem, budeme mít i z dalších jídel, která nabídnete ve veganské úpravě. Mohou to být další recepty zahrnující veganský sýr (např. Pannini), krémová jídla s použitím rostlinné smetany (lze jí sehnat i v supermarketech typu Tesco a Albert), ale nepohrdneme ani klasickými bezvaječnými těstovinami bez nutnosti neobvyklých ingrediencí např.Spaghetti Aglio Olio e Peperoncino.

JAK SE ZAPOJIT?

Podmínkou přidání na mapu a další propagace je zařazení pizzy vegana do stálé nabídky, přičemž dočasně stačí info o této nabídce ve formě vloženého papíru nebo cedulky na dveřích.

Až jakože-sýry nakoupíte a pizzu nabídnete svým zákazníkům, vyplňte prosím tento formulář http://bit.ly/restaurace-soucitne, kam prosím napište podrobnosti o této nabídce (popis pizzy a cena). Přidání je zcela zdarma.